03. ledna 2009  "Novoroční manuál na prasně"

KDE: trosky Lochotínského prasečáku

Účast: Legi a strýc Lado + ŽOLDÁCI : Lofík, Mates, West a Hans Jahodář

    Již po třetí v pořadí, začínáme airsoftovou sezónu 2009 ... tradičním "Novoročním manuálem", a jelikož nám Slovanské kasárny zbourali, tentokrát se akce uskutečnila  v areálu bývalého prasečáku na kraji Plzeňské čtvrti Lochotín.  Tahle fajn relax akce byla v režii nestora Plzeňského airsoftu  Petři a kluků z JPP.  Dnes se již většina mladých střelců nad manuální zbraní pohrdlivě ušklíbne, vždyť china AEG kvér se dá pořídit od 2000,- Kč, ale nějakých 10-let zpátky se s manuálem běžně válčilo a většina z nás starších s natahovačkou v ruce získávala své první bojové zkušenosti. 

    Dnes nemělo jít o počet nových zářezů na pažbách našich manuálních zbraní, ale o spíše o setkání s kamarády, provětrání našich zlenivělých maličkostí po uplynulých vánocích a rámcové naplánování akcí v nadcházející sezóně 2009.  A tak jsem se na ten manuálek opravdu moc těšil.  Ráno bylo mrazivé, teploměr na "ÚLU" - army base - ukazoval nějakých 13°C pod nulou a tak z Tymákova směr "prasna" vyrážíme jen tři (Legi, Lof a Mates), cestou ještě přibíráme strýce Lada.  Kolem 8:30 naše zamrzlá auta konečně stojí před "prasnou" a my dolaďujeme naši výstroj.  Kolem 9 hod. je nás na místě již necelých 40 odhodlaných střelců a akce začíná, rozdělujeme se JPP + BAT  vs. Žoldáci a zbytek .... následuje několik rychlých akcí v troskách budov, kde nacházíme i velmi dobře zabydleného bezdomovce a strýc Lado sním hned dává řeč + důkladně obhlíží jeho obydlí.  Během dopoledne dorazilo ještě několik bojechtivých "elektrikářů" a tak jen tak pro srandu domlouváme vzájemnou konfrontaci, cca 30 manuálistů proti zakempeným 4 elektrikám. Po rychlé přestřelce a díky agresivnímu postupu je výsledek  2 : 4 ve prospěch manuálů :-D.  Počasí je super, jasno, sluníčko začíná docela hřát a tak pokračujeme v akci na nedaleké vyhlídce, haldách a končíme bojem o bunkr nad Radčickým potokem.

Myslím že dnes ta akce stála za To a jak by řekl náš kamarád Rico .... "Bylo to poeticky strávené dopoledne, ba i odpoledne"  

11. ledna 2009 ... LEGi

Lado se snaží dostat do maskáčů

West u zamrzlého auta

mrazivý východ slunce

Lado ... prý se mu srazila uniforma :-D

dorazil Taliban ? Ne to je Hans !

West

Lof a stále se krmící Mates

airsoftový potěr v doprovodu svých vzorů ;-)

Hans středem pozornosti, jako vždy

Junior - alias Nastěnka

Lado a Legi

Dabovky v žigulu

Jarin