22. listopadu 2008  "Po stezce Strážců hranice"

KDE: Kašperské hory

Účast: Legi, Patriott, Lofík, Hajmi, West, Tati, Pěťula, Jahodář

    Naše BVP (Legiho služební felda) vyráží brzy ráno za hustého sněžení, větru a mrazu z Tymákova směr Sušice. Jedeme na pozvání "Dánů ze Sokolova", na jakousi menší bojovou akcičku, od níž nikdo neví co může očekávat ;-).  Vzhledem k předpovědi počasí, byla povinná pořádná zimní výstroj a tak jsem do svého nového batohu Bergen (made in France) zabalil raději i vybavení pro nocování venku. Člověk nikdy neví co se mu může přihodit. Na místo srazu, Sušické nádraží dorážíme přesně v 8:00, zde se setkáváme s 2 1/2 Žoldáků .. jedoucích s Jahodářem z Plzně. A dozvídáme se, že střílet se nebude v okolí Sušice, ale až někde za Kešperskýma horama.  OK ... sedáme do aut a přesouváme se dále, na místo určení.

    V "Kašperkách" již bylo solidně zasněženo, auta necháváme na parkovišti a dle vyfasovaných map a scénáře se přesunujeme na první kótu, kde zaujímáme společně s Dány kruhovou obranu a odrážíme jeden "ruský" útok za druhým.  Zima byla opravdu pekelná, nedostatek pohybu při bránění dělal své a tak si nakonec první z vyřazených na mrtvolišti založili malý oheň. Který jsme jim my, zkřehlí a přeživší obránci, docela záviděli.  Nakonec byl první boj odpískána a my se přesunuli na další post (úpatí kopce) kde jsme měli přichystat nějakou léčku.   Za návnadu byl určen LEGi, Jahodář, Tati, West a Peťula ... ostatní měli dělat zálohu a udeřit na útočníky z boku.  Léčka klapla tak na 50% a nakonec stejně došlo na boj v holé stráni, kde se nám podařilo eliminovat všechny útočníky.  Další úkol, přesouváme se na starou linii bunkrů a opět zaujímáme jakousi kruhovou obranu.  Po odražení prvního nepřátelského útoku však většina Žoldáků přechází do protiútoku a nahání po lese rozdělené útočníky.

    Kolem 15 hod. akci pomalu ukončujeme a vydáváme se po stezce "Strážců hranice" zpět na parkoviště k autům, kde probíhá ještě nezbytné shrnutí akce a pokec s kamarády.

20.12. 2008  LEGi

 

Žoldáci se připravují do boje (Tati, West, Jahoda)

Pohled na zasněžený prostor

Tamákovská garda !

West

Tati

Pěťula s Jahodářem

ostrostřelec LEGi

několik společných fotek

skupinovka

Legi

přesun zpátky k autům

Peťula "ladí" kvér !

Jahod s doutníčkem