07. září 2008    "Sedlecká rokle"

KDE: prostor mezi Tymákovem a Sedlcem  - členitý terén zalesněných lomečků !   

Účast: Legi, Lado, Reno, , Rico,   ( pro selhání zbraní omluveni Vojta , Přemek a JetDay )  

    Naše další mini akce a trénink současně proběhla ( po domluvě s Westem ) ve starém známém prostoru Tymákovských lomů. Cílem akce bylo trošku víc sehrát Legiho dobrovolníky s ostřílenými Žoldáky, proto jsme pozvali pár dalších teamů a známých.  Nezklamali kluci ze Sedlce a Plzenští US .... bohužel Rokycanští a střelci od 75th Rangers nedorazili.  Ale i tak se nás v nedělní pošmourné ráno sešlo cca 35 bojechtivých střelců.

    Síly byly rozděleny následovně : Žoldáci PLZEŇ + Legion Etrangére   .. proti ..  US mixu s podporou 2 ks kulometů + Sedlečtí speciálové v 95-kách.  Počet bojovníků byl na obou stranách téměř vyrovnán a tak jsme vyrazili na první scénář :  Obranu "Perníkovky" ... tedy okolí staré lesní chatky s mělkými okopy. Zde se bránila naše domácí strana (žoldáci+legie) a znalost místního terénu byla pro nás velkou výhodou.  Po cca 40min. boji se nám podařilo eliminovat palebnou přehradu US kulometů a křídlo žoldáků postupně likvidovalo rozeseté útočníky. Ba dokonce ani použití chemických zbraní rukou amerických mírových sil, neodvrátilo porážku útočící protistrany.

    Další boj se odehrál v pásu zalesněných mini-lomů, kde jsme proti sobě vyrazili na krvavou steč.  Zde naopak převzali iniciativu US+CZ a hustá palebná přehrada nám nedovolila postoupit z výchozích pozic. Z rychlé dynamické hry se stala zákopová válka a patová situace přinutila některé bojovníky z obou stran podniknout výpady skrze zakázanou zónu.  Boj byl po nějakém čase "doslova odpískán"  a  po zhodnocení této konfrontace ve prospěch protistrany jsme se přesunuli na "Hranici"  Prostor "Hranice" tvoří kraj lesa s několika hlubokými roklemi a lesní cesta se závorou, která se měla stát kontrolním bráněným stanovištěm ... tentokrát protistrany US/CZ.   Podnikli jsme společný rychlý úder, Žoldáci převzali na své hlavně tíhu prvního útoku a Legi se svými střelci kryl "prdel" ... což se nakonec ukázalo jako rozumné, protože domácí Sedlecký team využil znalosti místního terénu a několikrát se nám jeho záškodníci pokusili dostat do zad.  Naštěstí protiútok obránců závory nevyšel a jejich odpor byl s vcelku velkým přečíslením zlomen. 

    Následoval další přesun, tentokrát do "Sedlecké rokle" .... je to "hnusný" prostor, po levé straně vysoké zalesněné kopce, uprostřed mokřina, bahno a místy hluboký potok (o čemž se Mates již jednou přesvědčil), zprava je rokle ohraničena lesním polomem a následně polem.  Zde proběhl jeden ze závěrečných bojů, po vzájemné konzultaci se žoldáci "zakopali" v zalesněné stráni, legionáři jim opět kryli záda a Legi se schoval v polomu za potokem s úmyslem informovat kamarády o pohybu nepřátel.  Když po hřebeni postupující Američané narazili na tvrdou žoldáckou obranu, zasypali naše pozice přehradnou palbou kulometu a rozhodli se obejít nepřítele zprava.  Bohužel pro Legiho, neb jeho pozorovatelna stála v cestě obchvatu nepřátel. Pravda, podařilo se mne obcházející křídlo překvapit a částečně eliminovat, ale nakonec jsem byl ze své pozorovatelny, za vydatné krycí palby Lofíka (tímto mu děkuji), vytlačen do koryta potoka v údolí. A jediným řešením jak se vyhnout hvízdající spršce plastiku z nepřátelských hlavní bylo přesunout se do vody a vyčkat. Jsou chvíle kdy si my starší střelci říkáme zda je nám to ještě zapotřebí, válet někde v bahně, ale za ty zážitky a trošku toho adrenalinu to jistě stojí !  ....... Nakonec se bitva v roklině změnila téměř na souboj na bajonety, linie bojovníků se vzájemnými obchvaty promíchali a došlo na vyšťourávání nepřátel z křovin a nízkého smrkového porostu. Ale byla to sranda ........... ;-)

    Třešničkou na dortu byl jen tak pro zpestření "Hamburgerhil" ....  vyvýšenina nad Sedleckou roklí. Obrany zdánlivě nedobytného postavení se ujali amíci .... kteří tu bezvýznamnou tečku na mapě hájili opravdu houževnatě.  Nakonec se nám podařilo postoupit na úpatí a odtud již nebyl problém kontrolovat horizont. Ti nejodvážnější z nás ... v čele s Westem .... se rozhodli plošinu vyčistit stylem útoku kamikaze.  Níže ve fotodokumentaci je vidět že při boji z blízka někdy teče :-)

Tímto děkuji všem za pervefktní nedělní akci.  Aneb jak by řekl Rico ... poetické dopoledne ;-)

15.09. 2008     sesmolil LEGi

Ranní sraz u Tymákovský přehrady

uprostřed natěšený US kulometčík :-)

v popředí úderná síla Lado a Rico

pohled na "mrtvoliště"

přesun na další postavení

žoldák Mates

po boku US byl i ostrostřelec z Britské armády

zkratka zkrze prasečí kaliště

žoldáci ... před útokem na závoru

Rico ... odhaduje terén

West a spol (vpravo je Reno)

Legi ... další ostrostřelec :-(

překonání malé vodní nástrahy

zde je vidět komu voda nevadí

mrtvoly ... po boji v rokli

stopař Reno

pod Hamburgerhilem

a konečně nahoře, zmožený sedící nejmladší Mates

zásah do Westa ... měl štěstí že nepřišel o zub !

moje maličkost ... konečně ten kvér střílí jak má. Jen jsem zvědav jak dlouho to vydrží!

řidička samuraje a "amazonka" bojovnice !

pokec u přehrady

adepti na vyznamenání ... Maku "za taktiku"

a Tati ... "za šĺukování slzáku bez plynmasky"