24. srpna 2008    "Na domácím hřišti"  ;-)  ... Jandova skála

KDE: Špičkový terén : okolí Jandovi skály ( prostor mezi dálnicí a jejím přivaděčem u Ejpovic )                      

Účast: Legi, Lado, Reno, Vojta, Rico, Přemek a JetDay  

    Pro další stmelovací teamový trénink jsme s Renem vybrali špičkový prostor v okolí Jandovi skály. Který je mne a Žoldákům z Plzně dobře známý a jak MaKu vtipně poznamenal, lze ho považovat za naše "Domácí hřiště" !!!  Naše pozvání ke společnému tréninku přijali kluci ze Sedlce a několik amíků z Rokycan, dále nás svojí návštěvou poctil věčný rebel Radek se synkem, Casey a jeden US kulometčík, který jak se později ukázala, ze všeho nejvíce miluje hru na "pilota" a svojí 9kg kevlarovou vestu :-). Samozřejmě nesmím zapomenout na přítomnost několika Žoldáků ... z blízkého okolí ( Maku, Lofík, Mates a Milan ).

    Tradiční sraz v 7:30 u Legiho v "base militaire" ... první, jak je jeho dobrým zvykem dorazil Rico ... dále Reno a Milan. Ostatní jsme vyzvedli cestou, jen Matýska jsem musel vzbudit a téměř vytáhnout z postele. V 8 hod. na parkovišti pod Jandovkou zjišťuji že se nás na naší MINI akci sešlo 19 střelců a rozděluji nás do dvou skupin :  1. - US jednotky + CZ ze Sedlce    vs.  2. - Legionáři + Žoldáci.   ... rozdělení je jak doufám již konečné a během dnešní akce se již měnit nebude. Po zkušenostech z předešlého tréninku, kdy po 3 hodinách střídání většina z nás ztratila pojem o spolubojovníkovi a nepříteli ... se chci této chybě vyhnout !!!   

    Skupina No. 1 - čítající deset střelců s podporou dvou kulometů se ujala nevděčné (ale pro ně zřejmě oblíbené) role lovců, útočníků.  Naše skupina No.2 - měla zdánlivě výhodnější obrannou roli. Z legionářů jsme udělali defenzivní jádro, které mělo za úkol na sebe nalákat útočníky a vydržet v obranně co nejdéle .... zatímco Žoldáci využijí svojí znalosti terénu a útočníky si podají z křídla.     První "mač" pod Jandovkou byl pro zatím ne moc dokonale sehrané legionáře "křest ohněm" a lstivým Američanům  se podařilo nás skoro obejít a vrazit do naší formace klín.  Další bitva, nyní již na Jandově skále prověřila kvalitu naší mobilní obrany a zvlášť "Rico" zaznamenal několik cenných skalpů. Bohužel, strýc Lado opět zničil svoji MP5-ku ... nevím zda se jednalo o vadu elektroinstalace, či problém s kompatibilitou nového značkového MECHU a China vnitřností ... které Lofík poctivě celý týden opilovával aby se vešli kam měli.  Výsledek byl ten, že Ladovo zbraň střílel když neměla a naopak. 

    V průběhu dne jsme se svižně probojovali celým prostorem a akci zakončili bojem o skalnatý pahorek u Ejpovického přivaděče. Kdo zná prostor ví, že místo je dobře bránitelné a přístupné jen ze dvou stran. Polovina legionářů se proto "zakempila" na skalách a ostatní naši kluci se stáhli na pravé křídlo ... čekající na svoji šanci.  Pro útočníky to byl předem ztracený útok, ale proč se nepokusit o nemožné .... zde chci vyzdvihnout US kulometčíka, který se svým mašinkvérem dokázal vyřadit několik obránců skalky a ostatní přinutit se schovat. Nebýt protiútoku našeho mobilního křídla ... měli by to kluci na skalách těžký.  Nakonec se útok na pahorek změnil v lov na kulometčíka v poměru 6:1 .... a musím uznat, že tak houževnatý a srdnatý boj bych od Američana nikdy nečekal ;-)

Tímto chci všem zúčastněným poděkovat za fajn MINI akci a doufám v její brzké zopáknutí

27.08.2008 ... LEGi

přesun ... v popředí Tomáš ... Radkův to syn

Lado radostně testuje opravený kvér !

Casey a Reno

Airsoft Team Sedlec

legionář LEGi a žoldák MaKu

dobrovolník ... Přemek

dobrovolník JetDay

Rico ... studuje terén

Lado ... opravený kvér práve znovu selhal :-(

Casey kontroluje Přemkovy zbraň

zásah do hlavy ... JetDay

pohoda

klídek

Radek půjčil Ladovi svoji záložní zbraň ( ta ve strýcovo prackách za chvíli také dostřílela!

a cigárko !

češi na mrtvolišti

američané na mrtvolišti

Lofík žene US kulometčíka Makoušovi před hlaveň

.. a je po něm !

zpocný Milan a MaKu, ale stálo to za TO

Lofík

angažovaní dobrovolníci ... podepsali do Legie

M A T E S

teď mne to asi bude bolet !

houbař Lado !

David a Goliáš ... Legi a Rico