16. února 2008    B A S T O G N E   2 0 0 8

KDE: lesy nad Rochlovem (bývalá polní základna PVO - z Horní Lukavice)    Účast: LEGi, strýc Lado, Radek se synkem Tomem

    Scénář manévrů z dílny "Plzeňské aliance" -  Elitní 101.výsadková divize se zotavuje z předešlých intenzivních bojů v belgickém městečku Bastogne (Rochlov). Pronikající německé oddíly přicházejí přes vesnici Witz (Kbelany) se snaží vystrnadit statečné výsadkáře z jejich pozic. Ti žádají o pomoc velitele 3.armády, ta neprodleně vyráží. Tolik scénář. Po domluvě s Radkem bylo rozhodnuto, že náš oddíl "Svobodných Francouzů" se připojí k 3. armádě pod vedením Caseyho, což znamená že budeme stát proti "bratrským" hlavním Žoldáků :o

    V pátek večer přijíždí na základnu i strýc Lado a společně u svařáčku připravujeme výstroj, zbraně a hodnotíme stávající situaci. Je pravda že v mrzkém počtu čtyřech odpadlíků a bez opory sehraného týmu, nemáme mnoho šancí, získat v nadcházejícím boji příliš mnoho skalpů. Ale rádi se setkáme se starými známými a trošku pokecáme.

    Sobotní ráno je mrazivé, Tymákovský teploměr stydlivě ukazuje -9 a strýce Lada jen s obtížemi tahám ze spacáku. V Černicích přibírám ještě Radka se synkem a v 8 hod.jsme již na Rochlovském nádraží. Zde se již formují oddíly Caseyho 3. armády a její příslušníci jsou označováni žlutou páskou. Přebírám iniciativu a navrhuji motorizovaný přesun přes Rochlov ... dále do lesa, až k závoře ... odkud vede cca 3km pohodlná cesta až k opevnění PVO. U závory "Casey" hlásí že "Mortnovy" oddíly 101. výsadkové divize jsou již pod palbou německých zbraní a žádají o pomoc. Pomyslná kola 3.armády se dávají do pohybu a náš cca 50-ti členný oddíl se zrychleným přesunem blíží k místu střetu. Na rozcestí již vidíme "mrtvoliště" výsadkářů a Casey proto nařizuje razantní útok na pozice wehrmachtu ... ze severu !!!  Naše čtveřice "Svobodných Francouzů" se ještě s oddílem Britů vrhá vstříc Německým hlavním v první útočné vlně. Radek se synkem jsou knokautováni téměř okamžitě, strýc Lado si s hrstkou střelců našel přechodné útočiště za hromadou klád a LEGi se maskuje v prvním zákopu. Bohužel naše řady jsou roztrženy a němečtí vojáci se do nás hezky zaklínili. Naštěstí se na nepřátele valí další útočné formace, které nás osvobozují z prekérních předsunutých pozic a postupně začínáme "obrušovat" ostrý německý klín !   Mým zajímavým postřehem je "Fenomén 50-ti letého muže", sleduji jak strýc Lado (sám skrytý za hromadou klád) posílá na jistou smrt skupinku asi 10-ti Američanů, se slovy: "Tohle kluci přeběhnete a tam to potom vystřílíte". Nevím zda osobnost strýce Lada, či jeho veteránský věk vzbudil v těch chlapcích slepou důvěru v jeho plán ?  Nikdo mu neodporoval a ne jeho povzbuzující: "Tak do toho" ... vyrazili.  Samozřejmě že ani jeden na konec té 50m dlouhé paseky živý nedoběhl.  Naštěstí tomuto masakru udělal konec Jarinův diverzní oddíl ! Právě ve chvíli, kdy strýc Lado přemlouval další skupinku sebevrahů k útoku na Německé pozice ... vynořují se Jarinovi záškodníci v jejich zádech !  Říkám si, KURVA ... vždyť bojujeme s JPP ... proč jsme si zase zapomněli krýt záda ?  Ale to už na mě padá plast z Juniorovi zbraně ... "máááám".

Závěr : Akcička to byla super, pro zpestření jsme si ještě několikrát vyměnili stanoviště a dali v zákopech několik dalších her. Bohužel naše dovádění v místním polesí neušlo všudypřítomné Lesní stráži a tak došlo i na debatu s Policií ČR, která nám víceméně vyšla vstříc a řídě se heslem "Chránit a pomáhat" ... nám příslušník domluvil a odjel ;-).  Samozřejmě že v hrbolatém prostoru nebylo nouze o úrazy. Ať fyzické (jeden zlomený kotník), tak ty na airsoftovém hardware ... přeci jen, teplota pod bodem mrazu, těm kvérům moc nesvědčí.

* Zde možno shlédnout Petřov reporot, aneb Bastogne z pohledu Německých válečníků *

 14. března 2008 – LEGi

strýc Lado ... po delší AS odmlce se opět chystá do akce

LADO - poslední foto ze základny

Shromaždiště US jednotek (nádračí ČD - Rochlov)

Tomas, LEGi, Radek a Lado

na bojišti sice svítilo slunce, ale zima byla kurevská !!!

dva Matesové :-D

Na akci "Bastogne" se sešlo cca 100 střelců.

Žoldák Lofík ... (ten vlevo)

ostrostřelec a jeho nacamovaná zbraň

Nádherná M14-ka

team leader Žoldáků PLZEŇ ... Hans Jahodář

organizátoři akce Petřa s Vencou

malá porada vedení

ole v levo na kládách ... první zraněný (zlomený kotník)

rozdělení před dalším útokem na zákopy

nejmladší airsofťák této akce (tuším 9-let.)

Tomáš ... Radkův syn

strýc Lado

US pěchota ... Radek

zde kluci zajali nepřítele !

tři VETERÁNI

posezení po akci ... v bunkru

a nezbytné kafíčko :-D