31. prosince 2007    Vánoční svátky - "Silvestrovský večer"

Tři nejdůležitější legionářské svátky jsou "Camerone" na počest slavné bitvy v Mexiku, dále Vánoce a nakonec "Králové" (Les Rois) 6. ledna. Jedná se o svátek poddůstojníků a důstojníků.

Rodinou legionáře je legie, alespoň tak to praví tradice, a s rodinnou se sluší trávit Štědrý večer. Ten den jsou všichni legionáři, poddůstojníci i důstojníci povinně přítomni v útvaru, aby společně oslavili vánoční svátky. Každá rota zasedá ve vycházkové uniformě v jídelně útvaru, kde probíhá slavnostní večeře, předvádí se skeče (scénky zesměšňující nadřízené) ,a kde velitel roty rozdává dárky, a to nejprve služebně nejstarším.  Večeře začíná tradičním "poussiére" další z legionářských tradic. Na dně sklenky máte nalito trošku červeného vína. Následují rozkazy, na základě nichž víno vypijete: "připravte se" - zvednete sklenku, pozor! - přiblížíte k ústům! naklonit! vypít!" A ihned následuje píseň Le Boudin.

A jak vánoční svátky a konec roku 2007 strávil jeden z fandů Legion Etrangére sergent LEGi ?  Jak jinak než v rodinném kruhu, doma ctíme klasické "středoevropské" vánoční tradice.  Ale silvestrovský večer se již odehrál v trošku jiném "military" duchu, jak je vidět z přiložené fotodokumentace. V "ÚLU" jak nazýváme naší military klubovnu a bunkr zároveň, bylo docela živo  :-D

VYPRACOVAL 26.01.2008  LEGi,

paní Legiová

můj synek "Maki"

strýc "Lado" kdysi obávaná AS válečník

moje maličkost ... sergent "LEGi"

já a moji nejmilejší (Maki a Max)

brzy budu vákečník jako táta !

úctu k Francouzské vlajce je třeba pěstovat od malička

Legi a Lado ... nostalgie ... tryčko Žoldáci Plzeň

pohoda u svařáčku

malý ohňostrůjce

to bude ale rána

žena Libuška .... a móc dobré pohoštění

tihle dva se hledali .... :-D

strýc LADo ... ležící a nespící !

Legiho palebná artilérie

FR zástava

pyroman MAKi

V "ÚLU" krycí název pro náš bunkr !